XXX

TAK NIE

Proszę czekać...
Przegląd Sądowy

Prenumerata - Przegląd Sądowy

Kategoria: biznes i prawo

Podkategoria: prawo i administracja

Częstotliwość: miesięcznik

Opis tytułu

 

"Przegląd Sądowy" to opiniotwórczy miesięcznik poświęcony prawnym zagadnieniom wymiaru sprawiedliwości, przeznaczony przede wszystkim dla praktyków. Porusza aktualne problemy związane ze stosowaniem prawa. Dzięki niemu kilka pokoleń prawników poznawało najnowsze kierunki rozwoju oraz interpretacji polskiego prawa.

 

"Przegląd Sądowy" to czasopismo o bogatej, ponad 60-letniej tradycji. „Przegląd Sądowy” to tytuł, który znamy od 1991 r. Historia „Przeglądu Sądowego” i jego poprzedników rozpoczęła się blisko 67 lat temu, w roku 1944. W tym okresie miesięcznik nosił tytuł „Demokratyczny Przegląd Prawniczy” (1944-1950) i był kontynuatorem  przedwojennej myśli prawniczej wielkich profesorów i  praktyków prawa. Pojawienie się zmienionego tytułu czasopisma „Nowe Prawo" (1950-1991) było zapewne wyrazem  przemian prawnych i ustrojowych w Polsce, choć starano się nie odchodzić od dawnych wzorów. Redaktorami naczelnymi byli prawnicy o wielkim autorytecie i dorobku naukowym, m.in. prof. Zbigniew Resich i prof. Jerzy Bafia. Od 1991 r. nieprzerwanie obejmuje to stanowisko profesor prawa Tadeusz Ereciński, autor wielu publikacji naukowych i obecnie Prezes Sądu Najwyższego, kierujący pracami Izby Cywilnej (od 1996 r.).

 

Miesięcznik zawiera:

  • artykuły - około 6-8 w każdym numerze, oraz

  • glosy do orzeczeń: Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych oraz międzynarodowych Trybunałów.

 

Autorami są wybitni przedstawiciele nauki i praktyki, ale również młodzi adepci prawa. Wysoki poziom merytoryczny „Przeglądu Sądowego” potwierdza przez lata niesłabnące zainteresowanie miesięcznikiem.

Szanowni Państwo,
Informacje o dostępności tego tytułu udzielimy mailowo pod adresem: prenumerata@ruch.com.pl, zapraszamy do kontaktu.

Może zainteresuje Cię również:

Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Pracy

średnia cena w kiosku: 99,00 zł
w prenumeracie od:
?
szczegóły

Poradnik Gazety Prawnej

średnia cena w kiosku: 24,90 zł
w prenumeracie od: 43,25 zł
?
prenumerata roczna
wersja elektroniczna
szczegóły

Może zainteresuje Cię również:

Orzecznictwo Sądu Najwyższego Izba Pracy

średnia cena w kiosku: 99,00 zł
w prenumeracie od:
?
szczegóły

Poradnik Gazety Prawnej

średnia cena w kiosku: 24,90 zł
w prenumeracie od: 43,25 zł
?
prenumerata roczna
wersja elektroniczna
szczegóły
Ruch wykorzystuje informacje przechowywane w Twoim urządzeniu aby umożliwić bezpieczne zakupy oraz wysoki standard obsługi. Możesz sprawdzić cel oraz sposób zarządzania plikami cookies w Informacji o Cookies.
×

CHCESZ WIEDZIEĆ CO W PRASIE PISZCZY?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!